08 آوریل 2020
آوریل 8, 2020

لیفت با نخ

آوریل 8, 2020 ۰ Comment

لیفت با نخ

لیفت با نخ یکی از تکنیک های غیر تهاجمی و ایمن است که در راستای رفع افتادگی پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد و با کشیدن پوست به داشتن پوستی جوان تر و صاف تر کمک می کند.

( جوانسازی پوست )

البته لازم به ذکر است که جراحی لیفت صورت در قیاس با عمل لیفت با نخ نتایج عمیق تری دارد ؛ اما با این وجود لیفت صورت با نخ ، جایگزین مناسبی برای روش های تهاجمی همچون جراحی لیفت صورت است و می تواند جوانی و شادابی را بدون ایجاد عوارض جانبی به پوست بازگرداند.
نحوه انجام عمل لیفت با نخ

در عمل لیفت با نخ ، پزشک متخصص جهت بالا بردن نواحی افتاده و شل صورت ؛ بدون اینکه هیچ گونه برشی بر روی سطح پوست ایجاد کند و پس از بی حس کردن موضع مورد نظر ، نخ را در بافت زیرین پوست فیکس می کند تا موقعیت جدید پوست و بافت های صورت را در موقعیت جدید تثبیت نماید.

لیفت با نخ

لازم به ذکر است که نخ مورد استفاده در عمل لیفت ، نوعی نخ مخصوص است که استریل بوده و از پتانسیل جذب در پوست برخوردار است.

همچنین توجه داشته باشید که نخ لیفت هرگز در زیر پوست ، مشهود نخواهد بود.

پس از قرارگیری نخ لیفت در موقعیت مورد نظر و شروع جذب آن در بدن ، پروسه کلاژن سازی طبیعی پوست و همینطور سلول سازی فعال می شود.

این اتفاق به بیشتر شدن قوام پوست و نیز افزایش ضخامت بافت زیر پوستی می انجامد و علاوه بر سفت تر شدن پوست ، موجب کشیده شدن پوست یا به عبارتی لیفتینگ صورت نیز می شود.

توجه داشته باشید که با تکرار این عمل ، امکان دستیابی به پوستی جوان تر و صاف تر تحقق می یابد.
مراقبت بعد از لیفت با نخ

بعد از عمل لیفت با نخ ، ممکن است در ناحیه صورت و گردن خود احساس کشیدگی کنید.
همچنین احتمال بروز کبودی جزئی در موضع بی حسی وجود دارد که می توان طی ۲۴ ساعت اول پس از عمل و با استفاده از کمپرس یخ  از تشدید آن جلوگیری کرد.
توصیه می شود که تا چند روز پس از عمل ، مصرف غذاهای نرم و همچنین مایعات را در برنامه غذایی تان بگنجانید.
به مدت یک هفته پس از عمل ، صرفا به پشت خوابیده و دو بالش زیر سرتان قرار دهید.
تا ۲ هفته پس از عمل ، نباید داروهای ضدالتهاب مثل بروفن و همینطور آسپیرین مصرف کنید.
حداقل به مدت یک ماه به هیچ وجه نباید صورت تان را ماساژ دهید.
انجام ورزش های سخت تا یکماه پس از عمل ، ممنوع است.
۲۴ ساعت پس از عمل ، امکان دوش گرفتن وجود دارد. در هنگام استحمام ، باید موضع عمل را پس از برداشتن پانسمان به آرامی شستشو داده و سپس به کمک گاز استریل خشک نمایید.

لیفت با نخ
لیفت با نخ چقدر دوام دارد ؟

۳ هفته پس از کاشت نخ ، تولید کلاژن آغاز شده و به این ترتیب در سومین ماه بعد از عمل ؛ شاهد تغییرات مثبتی در سطح پوست خواهیم بود.

لازم به ذکر است که این تغییرات تا هفتمین ماه ادامه یافته و به تدریج افزایش می یابد و از ماه هفتم به بعد که نخ تقریبا جذب می گردد و تحریک کلاژن سازی به پایان می رسد به اوج خود خواهد رسید.

نهایتا طول عمر تغییرات ایجاد شده در عمل لیفت با نخ ، تقریبا ۱ الی ۳ سال می باشد.
اشتراک گذاری این پست