ژنیکوماستی یا کوچک سازی سینه در آقایان

ژنیکوماستی ، نوعی عمل جراحی سینه در آقایان است که با هدف اصلاح بزرگی غیر عادی سینه در انها انجام می شود. آقایانی که با مشکل بزرگی سینه مواجه هستند و در اثر این اختلال اعتماد به نفس خود را از دست داه اند می توانند با انجام جراحی ژنیکوماستی ، به سینه های صاف مردانه و ظاهری متناسب دست یابند. ( بهترین جراح ژنیکوماستی )

دلایل بزرگی سینه مردان :

مشکل بزرگی سینه در مردان می تواند در سنین متفاوتی بروز نماید و ناشی از علل مختلفی باشد.

توجه داشته باشید که رشد بیش از حد و بدون برگشت سینه در دوران بلوغ ، شایع ترین علت بزرگی سینه در مردان می باشد.

البته رشد غیرطبیعی سینه مردان می تواند در اثر علل دیگری همچون وراثت ، برخی بیماری ها ، اضافه وزن ، تغییر سطح هورمون های جنسی در خون و یا مصرف برخی از داروهای خاص نیز ایجاد گردد.

کاندید مناسب انجام جراحی ژنیکوماستی :

به طور کلی ، عمل ژنیکوماستی با هدف ایجاد سینه هایی به فرم مردانه و با اصلاح بزرگی غیر عادی و بد شکلی سینه ها و در جهت بهبود فرم ظاهری سینه آقایان انجام می پذیرد.

از آن جا که انجام عمل جراحی ژنیکوماستی مستلزم برخورداری از سلامت کامل می باشد، لذا آقایانی که در سلامت کامل جسمی به سر می برند و بزرگی سینه در آن ها ناشی از رشد غیر قابل برگشت بافت چربی و غدد پستانی می باشد ، گزینه مناسبی برای انجام عمل جراحی ژنیکوماستی می باشند.

همچنین بزرگ شدن سینه در آقایان قبل از انجام عمل ژنیکوماستی می بایست برای حداقل دو سال متوقف شده و به ثبات رسیده باشد.

اقدامات قبل از جراحی ژنیکوماستی :

جراحی ژنیکوماستی نیز همانند دیگر جراحی های زیبایی نیازمند انتخاب فوق تخصص جراحی پلاستیک متبحر می باشد که به زوایای مختلف این عمل احاطه کامل داشته و از ایجاد برش های گاها نا بجا و غیر ضروری بروی سینه آقایان تا حد ممکن اجتناب گردد تا نتایج مطلوب و قابل قبول از این جراحی برای مراجعین محترم قابل حصول باشد.

مراجعین می بایست در جلسه مشاوره قبل از عمل جراحی شرکت کنند و در این جلسه فوق تخصص جراح پلاستیک پس از انجام معاینات و در خواست ازمایشات مورد نیاز بهترین گزینه موجود برای عمل ژنیکوماستی را به مراجعین محترم ارائه می کند. در موارد خاص ممکن است برای رسیدن به بهترین نتایج نیاز به انجام عمل جراحی در دو مرحله جداگانه باشد.

لازم به ذکر است که مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر بروفن و آسپرین از دو هفته قبل از انجام عمل ژنیکوماستی ممنوع می باشد ، زیرا منجر به تشدید میزان خونریزی در حین عمل و افزایش ریسک بروز هماتوم پس از عمل خواهد شد.
مصرف دخانیات نیز از حداقل سه هفته قبل از عمل ژنیکوماستی باید قطع شود در غیر اینصوت علاوه بر افزایش ریسک مشکلات تنفسی و قلبی عروقی، روند ترمیم بافت پس از عمل جراحی نیز با اختلال مواجه میشود.
مراجعین محترم با راهنمایی جراح پلاستیک خود گارمنت مناسب را پس از اندازه گیری تهیه نموده و در روز عمل جراحی به همراه خواهند داشت تا پس از عمل برای مدت زمان لازم بپوشند.