16 مارس 2020
مارس 16, 2020

جراحی بینی استخوانی

مارس 16, 2020 ۰ Comment

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : به بینی هایی که غضروف ها و استخوان های سازنده آن ها مستحکم بوده و پوستی که ساختمان آن را می پوشاند نازک باشد، بینی استخوانی می گویند.  ( جراحی بینی لاهیجان )

به طور کلی هرچه استخوان های سازنده ساختمان بینی محکم تر بوده و پوست بینی نازک باشد نتیجه این جراحی زیبایی رضایت بخش تر خواهد بود به همین علت در بیشتر مواقع نتیجه جراحی بینی استخوانی به مراتب مطلوب تر از عمل جراحی بینی گوشتی می باشد.

البته باید بگوییم که نازک بودن بیش از اندازه پوست بینی نیز مشکل ساز است زیرا بی نظمی های استخوانی را به خوبی نشان می دهد.

یکی از ویژگی های بارز بینی های استخوانی وجود قوز بر روی پل آن ها می باشد که ممکن است به طور ژنتیکی در آن ها وجود داشته یا بر اثر حادثه و ضربه بروز کرده باشد.

انواع روش های جراحی بینی استخوانی
جراحان معمولاً برای انجام جراحی بینی از دو روش زیر استفاده می نمایند:

عمل بینی به روش بسته : در این روش، جراح تغییرات لازم بر روی ساختار بینی را تنها با ایجاد برش های داخلی انجام داده و هیچگونه برشی بر روی پوست بینی ایجاد نمی نماید.
عمل رینوپلاستی باز : در این روش، جراح اقدام به ایجاد برش بر روی پره ها و تیغه بینی نموده و به این ترتیب تسلط بیشتری بر روی جزئیات بینی خواهد داشت.
باید گفت که روش به کار رفته برای جراحی بینی تاثیر چندانی در نتیجه آن نداشته و این میزان مهارت، تجربه و تخصص جراح است که بیشترین تاثیر را در موفقیت آمیز بودن یا نبودن جراحی بینی دارد.

لازم به ذکر است دکتر ربانه رجبی نژاد ، به هر دو روش جراحی بینی باز و بسته تسلط کامل دارند اما به دلیل اینکه در روش باز اشراف بیشتری بر ساختمان بینی دارند بیشتر از این روش برای انجام جراحی بینی بهره گرفته و تنها در برخی ترمیم های جزئی از روش بسته استفاده می کنند.

جراحی بینی استخوانی طبیعی
بسیاری از افراد با وجود داشتن نقص ظاهری در بینی خود و رنج بردن از آن به دلیل اینکه از غیر طبیعی شدن نتیجه جراحی بینی هراس دارند از انجام آن سر باز می زنند.

این افراد می توانند با مراجعه به یک پزشک خوب اقدام به جراحی بینی به فرم طبیعی نموده و مشکلات بینی شان را به گونه ای رفع نمایند که اطرافیان متوجه جراحی آن ها نشوند.

جراحی بینی استخوانی فانتزی
بینی های استخوانی را بر خلاف بینی های گوشتی که قابل فرم دهی به فرم فانتزی نیستند می توان به فرم فانتزی جراحی نمود.

البته باید بگوییم که دکتر ربانه رجبی نژاد ، جراح بینی لاهیجان به دلیل غیرطبیعی بودن این فرم از بینی از انجام آن برای بیماران خود خودداری کرده و همواره اصرار به برطرف نمودن ایرادات بینی به طبیعی ترین شکل ممکن دارند.