بهترین زمان برای جراحی بینی

بهترین زمان برای جراحی بینی : امکان دارد بسیاری از مشکلات بینی در سال های اولیه زندگی رخ دهد ، به طور معمول انحرافات و شکستگی ها در دوران کودکی تا زمان نوجوانی و جوانی فرد خواهد بود .

بسیاری از افرادی که به مشکلات بینی دچار می باشند انتظار می کشند تا زمان جراحی بینی فرا برسد تا بتوانند به راحتی جراحی بینی انجام دهند . ( جراح بینی )

حال به سوالی که ممکن است برای خیلی از افراد پیش آید یعنی بهترین زمان برای جراحی بینی خواهیم پرداخت .

به طور معمول خانم ها بیشتر از آقایان انتظار سن بلوغ خود را می کشند تا بتوانند به وسیله ی انجام عمل جراحی زیبایی بینی مشکلات ایجاد شده در بینی و عیوب ظاهری آن را بر طرف کنند .
سن مناسب برای جراحی بینی

ممکن است به دلیل بی اطلاعی از سن مناسب برای جراحی بینی زودتر و یا دیرتر از زمان مشخص جراحی بینی انجام دهید ، لذا در صورتی که قصد انجام جراحی بینی دارید باید مطلع باشید که جراحی بینی محدودیت سنی نخواهد داشت و در صورت سلامت قلبی عروقی و عدم وجود بیماریهای زمینه ای کنترل نشده در هر سنی قابل انجام است .

در نتیجه انجام عمل زیبایی بینی در سنین بالا هم نیز مجاز می باشد .

اگر عمل زیبایی در سنین پایین تر انجام شود ممکن است در آینده ای نزدیک که استخوان های صورت رشد خود را تکمیل نموده و استخوان فک و پیشانی بزرگتر شده و صورت را پهن تر می کند به این دلیل بینی عمل شده در مقایسه با صورت جدید کوچک به نظر بیاید و تناسب بین اجزای صورت از بین خواهد رفت .

لذا توصیه می شود تا زمانی که استخوان های صورت و بدن رشد کافی پیدا می کنند  و پس از تکمیل دوره ی بلوغ صبور باشید و سپس اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی نمایید .
بهترین فصل برای جراحی بینی

در مطالب قبلی سن مناسب برای رینوپلاستی را بررسی کردیم ، حال می خواهیم یکی دیگر از مباحث بحث برانگیز در زمینه راینوپلاستی را بررسی کنیم .
بسیاری از متقاضیان سوال می کنند که بهترین فصل برای رینوپلاستی چه فصلی است ؟

در فصل بهاربه دلیل ابتلا به آلرژی ، بسیاری افراد از رینوپلاستی خودداری می کنند ، در ارتباط با این مساله باید ذکر کرد که جراحی بینی هیچ نوع آلرژی را شروع یا تشدید نمی کند .

فصل تابستان ، از نظر متقاضیان فصل مناسبی است زیرا رفت و آمد به مطب پزشک راحت تر است و با مشکلاتی چون بارندگی و برف مواجه نیستند .

بسیاری از افراد نیز به دلیل تشدید تورم در گرما ، ترجیح می دهند در زمستان اقدام به رینوپلاستی نمایند .

همچنین در زمستان ، احتمال تعریق کمتر است و نیاز به استحمام کاهش می یابد ، در نتیجه احتمال خیس شدن گچ به دلیل استحمام کمتر است .

هر فصلی ویژگی ها و دشواری های مختص به خود را دارد ، در نتیجه نمی توانیم بگوییم که عمل بینی در تابستان از عمل بینی در زمستان بهتر است .